• 09.08.2021

Čo je AdBlue? A ako ho skladovať?

Počuli ste už o AdBlue? Určite ste tento výraz zachytili, najmä v spojitosti s automobilmi s dieselovým motorom, pravdepodobne na čerpacích staniciach. My vám povieme, čo vlastne AdBlue je a ako ho najbezpečnejšie skladovať. 

 

Čo je AdBlue a na čo slúži?

 

Zjednodušene povedané, ide o vodný roztok, ktorý sa skladá z močoviny a destilovanej vody. Samozrejme, hovoríme o technicky čistej močovine. A načo slúži? Pomáha znižovať emisie oxidu dusíka v dieselových motoroch. Ide tak o látku, ktorá dokáže znížiť stav emisií, ktoré sa dostávajú do životného prostredia. 

 

Zároveň AdBlue napomáha plniť normy pre výfukové plyny, ktoré sú každým rokom kvôli stavu životného prostredia prísnejšie. Do výfukových plynov dieselových motorov sa látka AdBlue vstrekne a pri vysokej teplote sa AdBlue zmení na amoniak a v katalyzátore motora neutralizuje oxid dusíka. Túto zložku následne konvertuje na vodnú paru a dusík. 

 

V praxi to znamená, že Adblue dokáže odstrániť častice oxidu dusíka, ktorý vaše vozidlo vypúšťa pri bežnej jazde do ovzdušia. AdBlue je látka, ktorá je od roku 2016 povinná pre drvivú väčšinu vozidiel a strojov s dieselovým motorom, kamióny túto látku využívajú ešte dlhšie, a to od roku 2006. 

 

Kde a ako skladovať AdBlue? 

 

Najdôležitejším aspektom pri skladovaní AdBlue je udržať túto látku mimo dosahu priamych slnečných lúčov. Ďalej je dôležité skladovať AdBlue v určitej teplote, ideálne je, ak je teplota v rozmedzí od 0 po 30 stupňov Celzia. Adblue je látka, ktorá vďaka svojmu zloženiu, v ktorom sa nachádza aj destilovaná voda, dokáže pri nižších teplotách (-11 stupňov Celzia) zamrznúť, je preto potrebné, aby ste pri skladovaní udržovali alebo zabezpečili správnu teplotu.  Naša spoločnosť ponúka aj nádrže, v ktorých môžete skladovať AdBlue za každej teploty, vďaka kvalitnému spracovaniu nádrže a vyhrievanej strojovni. 

 

AdBlue je taktiež potrebné chrániť pre znečistením olejmi, mazivom, prachom, či inými látkami, v opačnom prípade môžete očakávať poškodenie dieselového motoru vo vozidle. Kvôli vyššie spomenutým dôvodom je nutné skladovať AdBlue v špeciálnych zásobníkoch a nádržiach na AdBlue

 

Na trhu existujú rôzne druhy nádrž a zásobníkov na skladovanie AdBlue. Naša spoločnosť ponúka klientom oceľové nádrže, plastové nádrže na AdBlue, ale aj mobilné nádrže na AdBlue

 

Mobilné nádrže sú k dispozícii v objemoch od 100 do 980 litrov. Klasické stacionárne nádrže sú v ponuke v objemoch od 1500 do 5000 litrov. Vybrať si viete jednoplášťovú i dvojplášťovú nádrž s ponorným čerpadlom, manuálnou výdajnou pištoľou, výdajnou hadicou revíznym otvorom, uzamykateľnou strojovňou. V ponuke nájdete aj stacionárne nádrže na skladovanie AdBlue s vyhrievanou strojovňou, ktorá poskytuje najvyšší štandard pri dlhoročnom skladovaní AdBlue. Nádrže na Adblue sa vyrábajú z kvalitné plastu a ocele a sú certifikované. Radi vám poradíme pri výbere nádrže. Myslite na bezpečnosť a zvoľte si kvalitné nádrže na skladovanie AdBlue.

Čo je AdBlue? A ako ho skladovať?