• 03.12.2021

Zabezpečte zimnú údržbu komunikácií a priestranstiev kvalitným vybavením

Zima dorazila na Slovensko a s chladnejším počasím do niektorých oblastí zavítal aj prvý sneh. Zatiaľ, čo sa deti tešia z prvých snehových vločiek a pred domom stavajú malých snehuliakov, dospelí začínajú riešiť zimnú údržbu. Zimná údržba sa netýka len miest a obcí, povinnosti spojené so zimnou údržbou majú aj firmy, súkromníci a majitelia rôznych typov pozemkov. 

 

Zimná údržba zahŕňa mechanické alebo ručné odhŕňanie snehu z ciest, chodníkov a väčších plôch – ako sú napríklad parkoviská. Odhrnutím snehu to ale nekončí, následne je potrebné komunikácie a plochy posypať, najčastejšie soľou, aby v zime neohrozovali chodcov pri prípadnej námraze.  

 

Povinnosť zimnej údržby nemajú len mestá a obce 

 

Povinnosť starať sa o cestné komunikácie, chodníky a verejné priestranstvo má cez zimu nielen mesto, alebo obec. Vedenie obcí sa musí postarať o zimnú údržbu komunikácií, ktoré patria obci, čo ale s komunikáciami, ktoré im nepatria? O tie sa musia postarať súkromní vlastníci daných pozemkov. Zimnú údržbu firemných pozemkov si firmy zabezpečujú na základe zmluvy so súkromnými spoločnosťami, ktoré túto službu vykonávajú, alebo sami pomocou zamestnanca, nakúpeného náradia a mechanizmov. Podobne fungujú aj vlastníci súkromných pozemkov, rodinných domov a pod. 

 

Na zimnú údržbu verejných priestranstiev sa používajú lopaty, odhŕňače na sneh a posypové vozíky. V ponuke JUMOS, s.r.o. nájdete komplexné vybavenie pre vykonávanie zimnej údržby na chodníkoch a iných priestranstvách. 

 

Odpratávanie snehu s kvalitným vybavením 

 

Vyberte si kvalitné lopaty na sneh vyrobené zo sklolaminátu. Lopata má hliníkovú hranu, hladký povrch a vďaka ergonomickej rukoväti sa dobre drží v ruke. Nemusíte sa obávať priľnavosti snehu alebo prípadnej korózii spôsobenej dlhodobým používaním lopaty. Lopaty zo sklolaminátu patria medzi najkvalitnejšie lopaty na sneh s dlhou životnosťou. 

 

V ponuke nájdete aj lopaty na posypovú soľ. Tie sú vyrobené z polypropylénu, materiálu, ktorý je odolný voči korózii, UV žiareniu a dostatočne pevný na to, aby vydržal roky v nezmenenom stave.  Lopaty z tohto materiálu sú ľahké, takže sa s nimi jednoducho pracuje. Ich povrchová plocha nie je priľnavá, materiál na nej nezostáva zachytený. 

 

Pre zjednodušenie práce si viete zaobstarať ručný odhŕňač na sneh na kolesách, ktorý je ideálny pre stredné veľké priestranstvá. Prácu s ním urobíte rýchlejšie a efektívnejšie. Pochváliť sa môže kvalitnou povrchovou úpravou a masívnou konštrukciou. Ručný odhŕňač má gumové kolesá s dušou so zimným dezénom a uhol radlice si vie pracovník jednoducho nastaviť pomocou páky. 

 

Posyp chodníkov a priestranstiev 

 

Na posyp chodníkov si viete z ponuky JUMOS, s.r.o. zabezpečiť buď lopatu na soľ, alebo posypový vozík. V našej ponuke nájdete výber kvalitných posypových vozíkov, ktoré vám šetria čas aj peniaze. Vďaka presnému dávkovaniu posypovej zmesi totiž miniete menšie množstvo soli alebo štrku, či piesku pri povinnom posýpaní komunikácie.
Posypové vozíky z našej ponuky sa vyznačujú vysokou kvalitou. Všetky diely prichádzajúce do styku s posypovým materiálom sú z kvalitného plastu a nerezovej ocele.

 

Posypové zmesi by sa mali skladovať v zásobníkoch z odolného materiálu. U nás nájdete zásobníky v rôznych objemoch vyrobené z GRP materiálov. Tieto materiály sa pre skladovanie používajú už roky a za ten čas preukázali svoju odolnosť voči všetkým vonkajším vplyvom spôsobeným počasím.  Sú vhodné na uskladnenie posypového materiálu na verejných priestranstvách, kde je k nim prístup v prípade potreby. 

 

Nezabúdame ani na užitočné príslušenstvo, akým sú napríklad kryty na posypové vozíky, vďaka ktorým sa nemusíte báť znehodnotenia posypovej soli v nepriaznivom počasí. Ale nájdete u nás aj obmedzovač šírky posypu pre posypové vozíky na chodníky, s ktorým viete regulovať šírku posypu podľa potreby. 

 

Užívajte si snehové nádielky bez väčších starostí a zaobstarajte si kvalitné vybavenie na zimnú údržbu, ktoré vydrží roky a uľahčí vám prácu. 

Zabezpečte zimnú údržbu komunikácií a priestranstiev kvalitným vybavením